Rešeršné služby

Rešerš je proces vyhľadávania informácií o určitej problematike podľa vopred zvolených kritérií. Výstupom je zoznam literatúry na zadanú tému. Predpokladom dobrej rešerše sú správne nastavené kritéria vyhľadávania (kľúčové slová, časové hľadisko, jazykové vymedzenie a podobne). Rešerš je následne vyhotovená z knižničných katalógov slovenských a zahraničných knižníc, voľne dostupných a licencovaných elektronických informačných zdrojov.

Rešerš si môžete objednať osobne v knižnici alebo prostredníctvom online žiadanky. Podmienkou je registrácia v knižnici.

Rešeršné služby sú spoplatnené (cenník). Výsledná cena sa skladá z fixného poplatku 5 € (pri rešerši do 50 záznamov), resp. 7 € (pri rešerši nad 50 záznamov) a poplatku 0,03 € za každý vyhľadaný záznam. Poplatok môžete uhradiť v hotovosti alebo platobnou kartou.

Po obdržaní platby je rešerš zaslaná na zadanú emailovú adresu alebo si ju môžete prevziať osobne v v tlačenej verzii (cenník).

Dodacia doba rešerše závisí od náročnosti rešeršnej požiadavky, obvykle sú to 1-2 týždne od poskytnutia všetkých relevantných parametrov na spracovanie.

Pre študentov stredných a vysokých škôl poskytujeme bezplatné individuálne konzultácie k samostatnému vyhotoveniu rešerše alebo k príprave písania záverečnej práce (výber vhodnej literatúry, formálna úprava textu, ako citovať a pod.). Konzultácie po dohode – rezervácia termínu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..