Preskočiť na obsah

Americké centrum – kluby

Diskusný klub v angličtine

Stretnutie sa koná zvyčajne v utorok počas celého školského roka, v Americkom centre na Hlavnej 10 (1. poschodie), od 17:00 do 19:00. Pridajte sa na neformálne stretnutia pre dospelých s cieľom precvičiť si angličtinu a budovať porozumenie medzi Slovákmi z lokálnej komunity a Američanmi a ďalšími cudzincami žijúcimi na Slovensku.

Konverzácia prebieha kombinovane, osobne aj cez virtuálne pripojenie. V prípade záujmu o účasť online formou nás kontaktujte na americke@svkk.sk a zašleme Vám odkaz pre pripojenie cez platformu Zoom. V prípade, že plánujete prísť osobne, je potrebné aby ste mali platné členstvo v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Tešíme sa na Vás!

Knižný klub v angličtine

V Americkom centre organizujeme Book Club, prostredníctvom ktorého si môžete zlepšiť Vaše komunikačné schopnosti v anglickom jazyku, zoznámite sa so skvelými dielami, dozviete sa množstvo zaujímavostí o autoroch a budete môcť konfrontovať svoje interpretácie s ostatnými čitateľmi. Stretnutie sa koná kombinovane, osobne aj cez virtuálne pripojenie. V prípade záujmu o účasť online formou nás kontaktujte na americke@svkk.sk a zašleme Vám odkaz pre pripojenie cez platformu Zoom. V prípade, že plánujete prísť osobne, je potrebné aby ste mali platné členstvo v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Pre informácie o čítaných textoch nás tiež kontaktujte mailom.

V júni sa Knižný klub uskutoční každý druhý štvrtok, od 18:00 do 19:30 v Americkom centre Košice na Hlavnej 10.

Klub čitateľov

Raz do mesiaca Americké centrum Košice organizuje Readers' Club – stretnutia s literárnou tematikou v angličtine pre stredoškolákov pod vedením učiteľky angličtiny, Diany Ganzarčíkovej. Aktívni účastníci klubu môžu získať bezplatné členstvo v knižnici na jeden rok v rámci informačnej prípravy študentov. V prípade záujmu o účasť nám napíšte na na americke@svkk.sk.

V júni sa Klub čitateľov uskutoční 19.6.2024, od 16:30 do 18:00 v Americkom centre na Hlavnej 10.

STEAM klub pre učiteľov v slovenčine

Raz do mesiaca pripravujeme workshopové stretnutia pre učiteľov. Pod vedením našej lektorky, Zuzky Tkáčovej, sa učiteľky a učitelia oboznamujú a prakticky si skúšajú prácu s modernými technológiami, ktoré môžu využiť na rôznych predmetoch, ale aj pri mimoškolských aktivitách so žiakmi. Toto vzdelávanie je bezplatné a na podujatie je potrebné sa zaregistrovať.

V júni sa STEM pre učiteľov uskutoční 6.6.2024 v Americkom centre na Hlavnej 10.

Pre bližšie informácie o klubových stretnutiach kontaktujte Americké centrum Košice na tel. č.+421 918 245 864 alebo emailom na americke@svkk.sk.