Preskočiť na obsah
Ilustračný obrázok, knižnica s knihami, pred ňou obrys postavy s bublinou s americkou vlajkou vo vnútri

Americké centrum – kluby

Diskusný klub v angličtine

Stretnutie sa koná zvyčajne v utorok počas celého školského roka, v Americkom centre na Hlavnej 10 (1. poschodie), od 17:00 do 19:00. Pridajte sa na neformálne stretnutia pre dospelých s cieľom precvičiť si angličtinu a budovať porozumenie medzi Slovákmi z lokálnej komunity a Američanmi a ďalšími cudzincami žijúcimi na Slovensku.

Konverzácia prebieha kombinovane, osobne aj cez virtuálne pripojenie. V prípade záujmu o účasť online formou nás kontaktujte na americke@svkk.sk a zašleme Vám odkaz pre pripojenie cez platformu Zoom. V prípade, že plánujete prísť osobne, je potrebné aby ste mali platné členstvo v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Tešíme sa na Vás!

Knižný klub v angličtine

V Americkom centre organizujeme Book Club, prostredníctvom ktorého si môžete zlepšiť Vaše komunikačné schopnosti v anglickom jazyku, zoznámite sa so skvelými dielami, dozviete sa množstvo zaujímavostí o autoroch a budete môcť konfrontovať svoje interpretácie s ostatnými čitateľmi. Stretnutie sa koná kombinovane, osobne aj cez virtuálne pripojenie. V prípade záujmu o účasť online formou nás kontaktujte na americke@svkk.sk a zašleme Vám odkaz pre pripojenie cez platformu Zoom. V prípade, že plánujete prísť osobne, je potrebné aby ste mali platné členstvo v Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach. Pre informácie o čítaných textoch nás tiež kontaktujte mailom.

Vo februári sa Knižný klub uskutoční 15.2. a 29.2.2024, od 18:00 do 19:30 v Americkom centre Košice na Hlavnej 10.
V marci sa Knižný klub uskutoční 21.3.2024. od 18:00 do 19:30 v Americkom centre Košice na Hlavnej 10.

Klub čitateľov

Raz do mesiaca Americké centrum Košice organizuje Readers' Club – stretnutia s literárnou tematikou v angličtine pre stredoškolákov pod vedením učiteľky angličtiny, Diany Ganzarčíkovej. Aktívni účastníci klubu môžu získať bezplatné členstvo v knižnici na jeden rok v rámci informačnej prípravy študentov. V prípade záujmu o účasť nám napíšte na na americke@svkk.sk.

Vo februári sa stretnutie uskutoční 21.2.2024, od 16:30 do 18:00 v Americkom centre na Hlavnej 10.
V marci sa stretnutie uskutoční 20.3.2024, od 16:30 do 18:00 v Americkom centre na Hlavnej 10.

STEAM klub pre učiteľov v slovenčine

Raz do mesiaca pripravujeme workshopové stretnutia pre učiteľov. Pod vedením našej lektorky, Zuzky Tkáčovej, sa učiteľky a učitelia oboznamujú a prakticky si skúšajú prácu s modernými technológiami, ktoré môžu využiť na rôznych predmetoch, ale aj pri mimoškolských aktivitách so žiakmi. Toto vzdelávanie je bezplatné a na podujatie je potrebné sa zaregistrovať.

21.3.2024 prebehne workshop pre učiteľov na tému Umelá inteligencia v rukách učiteľa II. - práca s grafikou. Registrácia bude otvorená čoskoro.

Pre bližšie informácie o klubových stretnutiach kontaktujte Americké centrum Košice na tel. č.+421 918 245 864 alebo emailom na americke@svkk.sk.