Preskočiť na obsah

Americké centrum Košice

Americké centrum v Košiciach je moderný a technologicky vybavený priestor pre vzdelávanie, tvorenie a spájanie ľudí. Vytvára príležitosti na interakciu a podporuje dobré vzťahy a porozumenie medzi Slovákmi a Američanmi. Centrum funguje na základe dohody o spolupráci medzi knižnicou a Veľvyslanectvom USA v SR a je súčasťou celosvetovej siete amerických centier American Spaces.

Americké centrum Košice poskytuje

  • materiály na výučbu a štúdium anglického jazyka
  • informácie o výmenných programoch do USA, poradenstvo ohľadom štúdia v USA a učebnice pre skúšky TOEFL, SAT, ACT, GRE, GMAT
  • beletriu v angličtine pre všetky vekové kategórie
  • odbornú literatúru z oblasti americkej literatúry, lingvistiky, histórie a politiky, americké filmy a dokumenty na DVD
  • databázu elektronických zdrojov eLibraryUSA
  • študovňu s počítačmi a laptopmi a pripojením na WiFi
  • technologické vzdelávanie
  • 3D tlačiareň a 3D pero, Micro:bity, ozoboty, LEGO roboty
  • spoločenské hry

Program pre školské skupiny

Dohodnite si exkurziu s vašimi žiakmi zo základnej, strednej alebo vysokej školy. Koordinátorka pre vašich žiakov pripraví tematickú prednášku,i kvíz alebo technologickú aktivitu (3D tlač, aktivita s micro:bitmi). Predstaví vám centrum a jeho vybavenie.

Podujatia pre verejnosť

Navštívte naše pravidelné kluby v angličtine: diskusný, filmový alebo knižný. V Americkom centre sa môžete stretnúť s ľuďmi z Veľvyslanectva USA na Slovensku alebo zástupcami z Fulbrightovej komisie, ktorí vám poradia ohľadne štúdia v USA. V spolupráci s partnermi organizujeme workshopy pre učiteľov aj študentov, ktoré sú zamerané na technológie, kritické myslenie, či mediálnu gramotnosť.

Nové technológie

Centrum je vybavené laptopmi, micro:bitmi, ozobotmi, 3D tlačiarňou a 3D perom, ktoré sú k dispozícii pre verejnosť. Navštívte nás spolu so svojou triedou alebo s priateľmi a naučte sa základy programovania.

Dobrovoľníctvo

Ste študent alebo študentka? Pridajte sa do nášho tímu a získajte pracovnú skúsenosť v anglickom jazyku, ktorá spestrí váš životopis. Stretnete amerických spíkrov, zapojíte sa do organizácie podujatí, môžete využiť svoju kreativitu pri propagácii Amerického centra, alebo prísť s vlastnými nápadmi na celkom nové aktivity.

Kontakt

sídlo: Hlavná 10, poschodie
mobilné číslo: +421 918 245 864
email: kosice@americanspaces.sk
webová stránka American Spaces Slovakia
facebook American Spaces Slovakia