Preskočiť na obsah
hodina esperanta

Otvorená hodina esperanta

Pozývame Vás na otvorenú hodinu esperanta, na ktorej sa dozviete o možnostiach využívania tohto medzinárodného jazyka v súčasnosti a vyskúšate si ako prebieha stretnutie esperantského klubu. Podujatie sa uskutoční 19.10.2021 o 17:00 v Kultúrno-vzdelávacom centre Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach na Pribinovej 1.

Vstup voľný

Počet účastníkov je na základe platného CovidAutomatu limitovaný, rezervovať si miesto môžete prostredníctvom emailu na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Esperanto vytvoril na konci 19. storočia poľský lekár L. L. Zamenhof. Tento politicky neutrálny jazyk mal prostredníctvom zjednotenia komunikácie prispieť k mieru a spolupráci jednotlivých národov. Snahy o presadenie esperanta ako univerzálneho jazyka sa dodnes nenaplnili, no vo svete sa teší stále obľube. Odhaduje sa, že esperanto používa asi 2 milióny ľudí. Jeho veľkou výhodou je jednoduchá gramatika bez výnimiek. Podľa vedeckých štúdií je esperanto asi päť až desaťkrát jednoduchšie na zvládnutie než národné jazyky. Plynule písať a hovoriť sa dá už po šiestich mesiacoch. Lingvisti ho tiež odporúčajú ako pomocný jazyk, medzikrok, pri učení sa ďalších jazykov. Vďaka esperantu môžete precestovať svet a nadväzovať priateľstvá a kontakty na profesionálnej úrovni.