Preskočiť na obsah

Nové elektronické informačné zdroje

Hľadáte odbornú literatúru, najnovšie vedecké výstupy a overené informácie? Štátna vedecká knižnica v Košiciach rozšírila svoju ponuku licencovaných elektronických informačných zdrojov.
Od 1. 6. 2022 máte možnosť využívať multiodborovú vedeckú databázu ProQuest Research Library a právny informačný systém Beck-online. Okrem toho sme pre Vás zakúpili aj nástroj na správu a manažment citácií Citace PRO Plus spolu s databázou českých odborných zdrojov Pablikado.Všetky zdroje sú dostupné registrovaným užívateľom a užívateľkám zdarma pre osobné, študijné alebo výskumné účely.

ProQuest Research Library
je multiodborová plnotextová databáza vedeckých časopisov, odborných publikácií, časopisov a ďalších zdrojov v 150 hlavných tematických oblastiach. Research Library poskytuje prístup k tisíckam titulov rôznorodého zamerania, od ekonomických a prírodných vied až po literatúru a politiku.
Prístup: Do databázy ProQuest Research Library sa dostanete zo siete knižnice po kliknutí na odkaz. Čoskoro sa budete môcť pripojiť aj z iného, ľubovoľného miesta prostredníctvom vzdialeného prístupu, na ktorého zriadení pracujeme.

Beck-online
je právny informačný systém, ktorý sprístupňuje právne predpisy, judikatúru, plné verzie komentárov a ďalších publikácií vydavateľstva C. H. Beck v online podobe.
Prístup: Do systému beck-online sa prihlásite po kliknutí na odkaz a zadaní týchto prihlasovacích údajov:
meno: kniznica.kosice
heslo: upqpfb4m

Citace PRO Plus
je profesionálny citačný nástroj, ktorý umožňuje vytváranie, správu, zdieľanie a manažment citácií. Citačný software uľahčuje a zjednodušuje prácu s citáciami. Podporuje slovenskú citačnú normu STN ISO 690 a množstvo ďalších citačných štýlov. K dispozícii je aj vlastné úložisko, možnosť triedenia do zložiek, či funkcie na zdieľanie a kolaboratívnu prácu.

Pablikado
je multiodborová databáza, obsahuje rozsiahle kolekcie českých kníh a odborných časopisov. Prostredníctvom osobného účtu môžete čítať a sťahovať plné texty kníh, časopisov a ďalších dokumentov. Prácu s textami uľahčuje aplikácia čtečka, vďaka ktorej viete vybraný obsah zvýrazňovať, podčiarkovať a dopĺňať o vlastné poznámky. Výhodou je prepojenie so systémom Citace PRO Plus. Vybrané pasáže z obsahu sa dajú preniesť priamo s údajmi o zdroji a strane do citačného manažéra.
Prístup: Proces registrácie je realizovaný do systému spoločnosti Citace.com, mimo správy ŠVK v Košiciach.*
Registrácia:

  • Prihláste sa do Vášho knižničného konta a kliknite na sekciu „Registrácia Citace a Pablikado“.
  • Odošlite Váš email cez tlačítko „Registrácia“ nižšie. Systém na zadaný email prepošle oznámenie o dokončení registrácie.
  • Kliknite na odkaz, zadajte heslo a ďalšie doplňujúce informácie do Vášho osobného konta.
  • Následne sa môžete do systému Citace PRO Plus a databázy Pablikado prihlásiť priamo na stránke poskytovateľa Citace PRO.

*V prípade, že už využívate bezplatnú verziu citačného manažéra Citace PRO Free a chcete prejsť na pokročilú verziu s Vašim rovnakým kontom, kontaktujte informačnú podporu na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Kontaktná osoba:
Mgr. Monika Kicová
mobilné číslo: +421918248105
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.