Preskočiť na obsah
Leto v Americkom centre Košice

Leto v Americkom centre Košice

Letné podujatia sme odštartovali už prvý júlový týždeň. Štvordňový kreatívny IT workshop (4.7., 6.7. – 8.7.2022), určený pre dievčatá a mladšie tínedžerky, ponúka šancu spoznať hravou formou svet technológií, porozumieť základom programovania, fungovania robotov a hlavne sa pri tom všetkom zabaviť.
Lektori z Aj Ty v IT sprevádzajú budúce "ajťáčky" pri stavbe a programovaní jednoduchých lego hračiek. Pomocou nich im ukazujú, že práca s novými technológiami nie je vôbec zložitá a dokonca ponúka aj priestor na rozvoj kreativity a uplatnenie fantázie.

V prvý deň si účastníčky zostroja LEGO robota – autíčko. Potom mu pomocou senzorov a programu, ktorý vytvoria v jednoduchom grafickom prostredí, umožnia orientovať sa v priestore a plniť rôzne úlohy.
Druhý deň sa dievčatá budú zoznamovať s programovacím prostredím Makecode.org, ktoré im umožní naprogramovať rôzne úlohy pre micro:bit.
V tretí deň využijú získané znalosti o tom, ako stroje medzi sebou navzájom komunikujú a pomocou micro:bitu sa pokúsia ovládať autíčko, ktoré si aj sami poskladajú.
Programom posledného dňa je zoznámie sa so šikovným mini robotom Ozobotom, ktorého pohyb sa programuje len s použitím farebných fixiek a papiera.

To, že ide o zaujímavú aktivitu, dokazuje aj rýchlosť s akou sa naplnila kapacita ponúkaných miest pre tento workshop.