Preskočiť na obsah
program pre stredoškolských učiteľov

Fulbright Teaching Excellence and Achievement Program

Fulbrightova komisia na Slovensku prináša 6- týždňový program v USA zameraný na profesionálny rozvoj pedagógov, ktorý je určený pre stredoškolských učiteľov a učiteľky. Program je vhodný pre stredoškolských učiteľov, ktorí vyučujú anglický jazyk, slovenský jazyk a literatúru, náuku o spoločnosti, dejepis, mediálnu komunikáciu, žurnalistiku, právo, matematiku, či prírodné vedy a ktorí majú záujem o zvýšenie mediálnej gramotnosti a kritického myslenia vo vzdelávacom procese.

Malo by ísť o účastníkov s líderským potenciálom a schopnosťou intenzívne komunikovať a spolupracovať s kolegami z rôznych častí sveta, a teda so schopnosťou citlivo pristupovať ku kultúrnym odlišnostiam. Náklady spojené s účasťou v programe sú plne hradené. Bližšie informácie o programe v anglickom jazyku a podmienkach na prihlasovanie nájdete na tomto linku.

Jedným z cieľov Fulbrightovej komisie je zapájať do programov a aktivít záujemcov pochádzajúcich z rôzneho prostredia. Jej zástupcovia osobitne povzbudzujú všetkých, ktorí pochádzajú z marginalizovaných a nezastúpených komunít, aby sa do Fulbrightových programov prihlásili.

TEA webinar SK ENViac informácií o programe a odpovede na všetky Vaše otázky, môžete získať na infowebinári, ktorý organizuje Fulbright Slovakia. Infowebinár sa bude konať v dvoch termínoch (17.2. o 17:00 a 8.3. o 18:00). Pripojte sa podvečer z pohodlia domova a zistite: či ste vhodným kandidátom, aké sú kritéria, čo program pokrýva, ako podať prihlášku či na čo sa pripraviť.

Na webinár je potrebné sa vopred zaregistrovať. Približne hodinu pre začiatkom webináru Vám bude zaslaný link na Zoom stretnutie.

Link na registračný formulár: https://forms.gle/Y6KoocG5qK3U9VjcA
Link na FB event https://www.facebook.com/events/972578613371420