Preskočiť na obsah
knižný klub

Book Club 1/2022

Knižný klub v angličtine je tu aj v novom roku 2022. Najbližšie stretnutie bude opäť cez Zoom, stretneme sa vo štvrtok 27. januára. Budeme sa rozprávať o divadelnej hre Kto sa bojí Virginie Woolfovej?, ktorú napísal Edward Albee.

V rámci Knižného klubu sa stretávame zatiaľ online cez Zoom a dobrovoľníčka Maťka vedie diskusiu o prečítaných textoch. Ak texty prečítate, budeme sa tešiť na vaše dojmy a postrehy. Neobávajte sa, ak texty neprečítate, taktiež sa môžete zapojiť do diskusie.

Všetci sú vítaní, tešíme sa na vás! Napíšte nám na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. a my vám pošleme odkaz na Zoom meeting.

--------------------------

ENGLISH:

Our Book Club in English continues in the new year 2022. Our next meeting is going to be again via Zoom, we will meet on Thursday, January 27. We will discuss Who's afraid of Virginia Woolf?, a play by Edward Albee.

Our virtual Book Club takes place in a Zoom meeting, where the discussion is facilitated by our volunteer Maťka. If you read the texts, we are looking forward to hearing your impressions and observations. If you don't read them, do not worry, you can join the discussion too.

Everyone is welcome, we are looking forward to seeing you! Let us know at This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. and we will send you the link for the Zoom meeting.